W dniach 27.10 - 01.11.17 r. odbyło się spotkanie ponadnarodowe w Air sur la Lys we Francji. W spotkaniu uczestniczyli partnerzy z 5 krajów: Polski, Francji, Litwy, Włoch i Turcji. W trakcie spotkania omówione zostały kluczowe kwestie związane z realizacją projektu Erasmus + II ' Różne metody i techniki edukacyjne w nauczaniu przedszkolnym'. Ponadto, przeanalizowano podjęte dotychczas działania mające na celu rozpowszechnienie projektu wśród władz lokalnych, środowiska lokalnego oraz

pracowników przedszkola. Miały miejsce również warsztaty edukacyjne oraz odbywała się obserwacja zajęć prowadzonych metodą Montesori w przedszkolu, po której przeanalizowano wyciagnięte wnioski oraz każdy partner zdecydował jaką część tej metody będzie wprowadzał w swojej placówce edukacyjnej na zajęciach. Zadecydowano także o kolejnych działań, które realizowane będą w ramach projektu w kolejnych miesiącach.

Podczas wizyty we francuskim pzredszkolu w dniu 29.12 była również część artystyczna, którą przygotowali nauczyciele wraz z dziećmi. Wykonano utwory w różnych językach. Potem nastąpiło zwiedzanie przedszkola. Klasy  przedszkolne prezentują się bardzo ładnie, są dobrze wyposażone w różne pomoce edukacyjne, które usprawniają pracę nauczycielom.

ersmus-+2-spotkanie-francja-01
ersmus-+2-spotkanie-francja-02