Program innowacyjny

W przyjaźni z matematyką

Program pracy dodatkowej z uczniami klas IV, V, VI

na lata 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018

W związku z wejściem reformy w roku szkolnym 2017/2018 program będzie realizowany również w klasie VII

Celem przewodnim programu jest wszechstronny rozwój każdego ucznia

Autorzy programu:

Kamycka Renata, Sączawa Agata

Realizujący program w roku szk. 2017/2018:

Kamycka Renata, Sączawa Agata, Woźna Agnieszka

Regulamin programu

Drogi uczniu!

Zadania, które znajdziesz na tej stronie, służą do pracy w domu. Nie są obowiązkowe, ale warto je poćwiczyć.

Zadania dzielą się na dwa rodzaje;

• zadania do pracy samokształceniowej- rozwiązuj je w dowolnym czasie i w dowolnej kolejności.
  • zadania na 6 – warto spróbować, nawet jeśli nie za bardzo lubisz matematykę. Rozwiązanie takiego zadania daje dużo satysfakcji. Te zadania także zapisuj w zeszycie do pracy samokształceniowej.

Nie musisz rozwiązać wszystkich zadań, ale pamiętaj, im więcej będziesz ćwiczyć, tym łatwiejsza będzie dla Ciebie matematyka. Będziesz sprawniej liczył i łatwiej rozwiązywał zadania z treścią. Łatwiej też będzie zdobyć lepsze oceny.

Jeżeli masz problem z jakimś zadaniem, zapytaj rodziców, rodzeństwo, kolegów lub przyjdź do mnie - chętnie pomogę. Jak to mówią, kto pyta nie błądzi.

Wszystkie zadania rozwiązuj w zeszycie z podpisem „Zeszyt do pracy samokształceniowej”. Przynieś ten zeszyt do szkoły, gdy będziesz pisał sprawdzian. Za te zadania nie ma ocen, są tylko pieczątki.

Życzę Ci wytrwałości w pracy. Nie poddawaj i pracuj wytrwale. Zawsze na początku jest trudno, ale po to, by potem było łatwiej.

Powodzenia!

LIGA ZADANIOWA - KLASA IV - 1. LICZBY NATURALNE