21 marca 2024

Wiosenny korowód

Witaj Wiosno!

„To idzie Wiosna w żółtych kaloszach, taka radosna w kwiecistych włosach.

Podąża biegiem, by z przebiśniegiem witać kolejny słoneczny dzień!”

21 marca wszystkie przedszkolaki, te małe i te duże świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania nowej pory roku rozpoczęły się od gier i zabaw ruchowych, zajęć plastycznych. Dzieci słuchały opowiadań i poszerzały swoją wiedzę oglądając filmy edukacyjne o wiośnie, z których dowiedziały się między innymi o starym zwyczaju topienia Marzanny, zmianach zachodzących w przyrodzie oraz tych, które zwiastują nadejście tak długo wyczekiwanej pory roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej przedszkolakom najbardziej podobał się Wiosenny Korowód, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały wiosennymi opaskami, ozdobami i różnymi atrybutami wiosny z wiązanką piosenek. W barwnym pochodzie obeszliśmy najbliższą okolicę i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola.

Wiosenny korowód przedszkolaków 01.
Wiosenny korowód przedszkolaków 02.
Wiosenny korowód przedszkolaków 03.
Wiosenny korowód przedszkolaków 04.
Wiosenny korowód przedszkolaków 05.
Wiosenny korowód przedszkolaków 056.