6 listopada 2023

Dzień Postaci z Bajek

„Bajki - wzruszają, bawią do łez i są skierowane nie tylko do najmłodszych, ale także do ich rodziców”.

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa ponieważ jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Jest to świetna okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o otaczającym nas świecie oraz o życiu. Oswajają dziecięce lęki, pomagają dzieciom rozpoznać zło. Ukazują bohaterów, którzy stanowią wzór do naśladowania oraz piętnują niewłaściwe zachowania, bądź cechy charakteru. Mądre bajki zawsze niosą ze sobą ważne przesłanie.

Dlatego też w poniedziałek 6 listopada zabrałyśmy nasze przedszkolaki w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przyszły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje. Uczestniczyły w rozmaitych zabawach, konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów melodii ze znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Słuchały także bajek czytanych przez swoje nauczycielki.

Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.