18 października 2023

Spotkanie autorskie ze Stanisławą Bełch

Jest nam niezwykle miło, że nasze przedszkole odwiedziła Pani Stanisława Bełch. Babcia Stasia – jak o sobie mówi, to emerytowana rzeszowska nauczycielka. Pisarka opowiadań dla dzieci i o dzieciach.

Podczas spotkania zapoznała przedszkolaki ze swoją twórczością. Z pomocą przyjaciół – maskotek bohaterów opowiadań zaprezentowała niektóre ich przygody. Dzieci zapoznały się ze skrzatem Chichotkiem, kotkami Spinem i Kociem, którzy wędrują po Rzeszowie odkrywając ciekawe miejsca w naszym mieście oraz podróżują po Polsce ukazując piękno naszej ojczyzny. Tu zwróciła również uwagę dzieci na książeczkę swojego autorstwa pt. ”Święto Niepodległości”. Ospowiadała o tym, jak ważne jest poszanowanie własnej ojczyzny oraz znajomość symboli narodowych.

W rozmowie z autorką nie zabrakło tematów bliskim dzieciom, które poruszone są w książeczkach „Wesołe historie” oraz wskazówek „Jak żyć zdrowo i kolorowo”.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Pani Stasi kwiaty dziękując za miłe spotkanie, natomiast autorka obdarowała nas maskotkami Spina i Kocia.