29 września 2023

Dzień głośnego czytania

Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania powstała w Polskiej Izbę Książki w 2001 r. celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Data 29 września, kiedy obchodzone jest to święto nie jest  przypadkowa, gdyż jest to data  urodzenia Janiny Porazińskiej, którą wybrano na patronkę tego święta.

Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych świat  nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Książki rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, natomiast głośne czytanie jest okazją do budowana więzi i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.

W naszym przedszkolu dzień ten odbył się przy współpracy z biblioteką szkolna SP 19, z której oddelegowane zostały uczennice ósmej klasy aby wspólnie z nami obchodzić to święto. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.

Bardzo zachęcamy do wspólnego czytania dzieciom gdyż okazji do czytania jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

dzien glosnego czytania 2023 01.jpg  dzien glosnego czytania 2023 02.jpg
 dzien glosnego czytania 2023 03.jpg  dzien glosnego czytania 2023 04.jpg