25 listopada 2021

Dzień Misia

 

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula”.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.  

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce a nawet smakowanie ulubionego przysmaku misiów – miodku. Dzieci przebywające w domu również świętowały ten dzień przygotowując smakowite misiowe przekąski i piękne prace plastyczne. Przedszkolaki bawiły się znakomicie! To był bardzo udany i wesoły dzień.

01. Dzień Pluszowego Misia.
01. Dzień Pluszowego Misia.
02. Dzień Pluszowego Misia.
02. Dzień Pluszowego Misia.
03. Dzień Pluszowego Misia.
03. Dzień Pluszowego Misia.
04. Dzień Pluszowego Misia.
04. Dzień Pluszowego Misia.
05. Dzień Pluszowego Misia.
05. Dzień Pluszowego Misia.
06. Dzień Pluszowego Misia.
06. Dzień Pluszowego Misia.
07. Dzień Pluszowego Misia.
07. Dzień Pluszowego Misia.
08. Dzień Pluszowego Misia.
08. Dzień Pluszowego Misia.
09. Dzień Pluszowego Misia.
09. Dzień Pluszowego Misia.
10. Dzień Pluszowego Misia.
10. Dzień Pluszowego Misia.
11. Dzień Pluszowego Misia.
11. Dzień Pluszowego Misia.
12. Dzień Pluszowego Misia.
12. Dzień Pluszowego Misia.
13. Dzień Pluszowego Misia.
13. Dzień Pluszowego Misia.
14. Dzień Pluszowego Misia.
14. Dzień Pluszowego Misia.
15. Dzień Pluszowego Misia.
15. Dzień Pluszowego Misia.
16. Dzień Pluszowego Misia.
16. Dzień Pluszowego Misia.
17. Dzień Pluszowego Misia.
17. Dzień Pluszowego Misia.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17