6 października 2021

Wizyta policjanta w przedszkolu 

Wraz z nastaniem jesieni  nasze przedszkole  odwiedził policjant. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Dzielnicowy zachęcił przedszkolaków do noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Przypomniał, jak ważne jest noszenie odblasków zwłaszcza po zmroku i podczas jesiennej szarugi, kiedy widoczność na drogach jest ograniczona. Policjant rozmawiał z dziećmi także o tym, jak należy się  zachować, gdy zaczepi nas obca osoba oraz przypomniał numery alarmowe. Udzielał wskazówek jak wygląda bezpieczna pozycja chroniąca nas przed atakiem psa. Dzieci z ogromnym  zaangażowaniem ćwiczyły tzw. pozycję „żółwia”. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród przedszkolaków opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Na zakończenie spotkania przedszkolaki udały się na skrzyżowanie, gdzie utrwaliły sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Dzięki takim wizytom dzieci na pewno nie będą obawiały się spotkania
z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Spotkanie przedszkolaków z policjantem 01.
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 01.
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 02
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 02
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 03
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 03
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 04
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 04
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 05
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 05
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 06
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 06
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 07
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 07
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 08
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 08
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 09
Spotkanie przedszkolaków z policjantem 09
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9