19 maja 2022

Turniej "Szybkie szachy"

W maju 2022 roku rozegraliśmy w bibliotece szkolnej  turniej „Szybkie szachy”. Zawodnicy  i zawodniczki  rywalizowali systemem „każdy z każdym” w partiach – „5 minut”.  Za zwycięstwo otrzymywali 1 pkt, przegrana to 0 pkt. W sytuacji gdy jednemu z graczy z przewagą figur skończył się czas, ale drugiemu na szachownicy został tylko król – obydwaj otrzymywali po 0,5 punktu. Wszyscy zacięcie rywalizowali, ale też znakomicie bawili się. Poniżej podium naszych zawodów:

Grupa początkująca:

I miejsce – Liliana Paryła (kl. 2a – 5 pkt)

2 miejsce – Maja Paryła (kl. 2a – 3,5 pkt)

3 miejsce – Nadia Markowska (kl. 1a – 2,5 pkt)

Grupa zaawansowana:

I miejsce – Julia Maziarz (kl. 5a – 8 pkt)

II miejsce ex aequo – Aleksandra Bieda (kl. 3a – 6 pkt) i Michał Gawron (kl. 2b – 6pkt)

III miejsce – Martyna Dużak (kl. 2b – 4 pkt)

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wpisami do dziennika elektronicznego, natomiast zawodników z podium dodatkowo zapraszamy do biblioteki w celu wybrania sobie nagród książkowych. Brawa należą się każdemu uczniowi, który zdecydował się wystartować!

Turniej Szybkie szachy 01.
Turniej Szybkie szachy 02.
Turniej Szybkie szachy 03.
Turniej Szybkie szachy 04.
Turniej Szybkie szachy 05.
Turniej Szybkie szachy 06.
Turniej Szybkie szachy 067.