20 listopada 2020

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

 Już od wielu lat systematycznie współpracujemy z UNICEF Polska. W tym roku szkolnym z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zorganizowaliśmy zajęcia dotyczące właśnie praw dzieci na świecie oraz zwracaliśmy specjalną uwagę na trudną sytuację dzieci w Jemenie. Podczas tych zajęć wykorzystywaliśmy materiały edukacyjne udostępnione nam przez UNICEF Polska. Wychowawcy klas mieli dowolność w wyborze pomysłów na lekcje, dzięki czemu zajęcia mogły być bardzo różnorodne i ciekawe.

Po przeprowadzeniu zajęć zachęcaliśmy uczniów, zarówno tych młodszych jak i starszych, do wyobrażenia sobie lepszego świata dla dzieci w Jemenie. W wybranej przez siebie formie dzieci mogły przedstawić swoje pomysły na to, jak powinno wyglądać życie dzieci w tym biednym państwie. Następnie zaprezentowały prace w klasie i przesłały je do szkolnego koordynatora akcji (poprzez aplikację Teams). Najciekawsze, wyróżnione prace prezentujemy na stronie szkoły.

Podczas zajęć uczniowie klas starszych mieli także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o prawach dziecka dzięki quizowi on-line. Pytania poświęcone zagadnieniom praw dziecka nawiązujące do sytuacji dzieci w Jemenie były doskonałym sposobem na naukę połączoną z zabawą!

Za zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka (mimo zdalnego nauczania) oraz zaangażowanie w działania pomocowe na rzecz dzieci w Jemenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy za waszą aktywność społeczną!

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-01
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-01
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-02
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-02
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-03
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-03
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-04
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-04
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-05
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef-05
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5