Kwiecień 2023

Obchody Światowego Dnia Ziemi

Kwiecień w naszym przedszkolu upłynął pod znakiem obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Z tej okazji zorganizowany został pokaz mody ekologicznej i przegląd piosenki ekologicznej, jak również przeprowadzony został rodzinny konkurs plastyczno - techniczny „Eco-zabawka z odpadka”.

Wszystkie przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i z pomocą swoich rodziców przygotowały piękne ekologiczne stroje oraz wspaniałe kreatywne zabawki, które pokazały, że wyobraźnia nie zna granic. W tym dniu wzięliśmy również udział w Ogólnopolskim Marszu Ekologicznym „Przedszkolak Maszeruje - Ziemie Ratuje”. Wyposażeni w akcesoria ekologiczne wyszliśmy w pobliże przedszkola, aby zwrócić uwagę otoczenia na potrzebę dbania o nasze środowisko.

Wspaniałym zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi był przegląd piosenki ekologicznej, podczas którego z młodych piersi popłynęły dźwięki budzące nadzieję na to, że nasza planeta jest w dobrych rękach.

W naszym przedszkolu odbył się również pokaz mody patriotycznej, w którym wzięły udział dzieci z wszystkich grup. Przedszkolaki ubrane w stroje w barwach narodowych i ludowych pięknie prezentowały się podczas pokazu.

Wierzymy, że działania te wpłynęły na kształtowanie pozytywnych, zgodnych z prawami natury postaw dziecka a także rozbudziły zamiłowanie do przyrody.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 01.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 02.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 03.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 04.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 05.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 06.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 07.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 08.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 09.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 10.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 11.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu 12.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12