21 marca 2023

Wiosenny korowód

Wiosenny korowód to w naszym przedszkolu, co roczna tradycja ale przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną, w salach zazieleniły się kąciki przyrody, nie zabrakło również prac plastycznych o wiosennej tematyce. Mimo niesprzyjającej aury, nasz barwny Wiosenny Korowód z przygotowanymi wcześniej wiosennymi atrybutami i ze śpiewem na ustach ruszył aby na dobre pożegnać zimę. Podczas naszego spaceru obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę, pierwsze kwiaty w ogrodach, ptaki, które powróciły do nas z ciepłych krajów. Dzieci miały okazję przywoływać wiosnę piosenkami i głośnymi okrzykami, w ten sposób wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

korowod-wiosenny-01.jpg  korowod wiosenny 02
 korowod wiosenny 03  korowod wiosenny 04