16 września 2022

Dzień kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Nasze Przedszkolaki również włączyły się w świętowanie. Tego dnia w naszych grupach powstało wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych kropkowych dzieł sztuki.

Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Wydana również została dla dzieci niewidomych i słabowidzących alfabetem Braille’a.

01. Dzień Kropki.
02. Dzień Kropki.