12 września 2022

Spotkanie z policjantem

 Wizyta dzielnicowego w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedził dobrze nam znany dzielnicowy, który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Przypomniał, jak ważne jest noszenie odblasków zwłaszcza po zmroku
i podczas jesiennej szarugi, gdy widoczność na drogach jest ograniczona.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci mogły również zobaczyć radiowóz, który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród chłopców. Przedszkolaki dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne
i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze. Razem z dzielnicowym najstarsze grupy wybrały się na przejście dla pieszych, znajdujące się w pobliżu przedszkola. Tam ćwiczyły pod okiem fachowca jak bezpiecznie przejść przez jezdnię.

 

01. Spotkanie z policjanetem.
01. Spotkanie z policjanetem.
02. Spotkanie z policjanetem.
02. Spotkanie z policjanetem.
03. Spotkanie z policjanetem.
03. Spotkanie z policjanetem.
04. Spotkanie z policjanetem.
04. Spotkanie z policjanetem.
05. Spotkanie z policjanetem.
05. Spotkanie z policjanetem.
06. Spotkanie z policjanetem.
06. Spotkanie z policjanetem.
07. Spotkanie z policjanetem.
07. Spotkanie z policjanetem.
08. Spotkanie z policjanetem.
08. Spotkanie z policjanetem.
09. Spotkanie z policjanetem.
09. Spotkanie z policjanetem.
10. Spotkanie z policjanetem.
10. Spotkanie z policjanetem.
11. Spotkanie z policjanetem.
11. Spotkanie z policjanetem.
12. Spotkanie z policjanetem.
12. Spotkanie z policjanetem.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12