10 listopada 2021

Święto Niepodległości

11 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W trakcie zajęć w przedszkolu rozmawialiśmy o tym, czym są symbole narodowe, patriotyzm czy sama niepodległość. Co to oznacza, że żyjemy w niepodległym państwie? Jakie są polskie tradycje?

Po zajęciach wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne o charakterze patriotycznym, które ozdobiły nasze przedszkole.

Starszaki zaprezentowały wiersze patriotyczne oraz dokładnie o godz. 11: 11 odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

Głównym celem obchodów 11 listopada jest kształtowanie miłości i szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych a także rozwijanie poczucie przynależności narodowej. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i poszerzają wiedzę na temat ojczyzny.

01. Święto Niepodległości.
02. Święto Niepodległości.