5 lutego 2021

Aniołkowe granie

„Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat,
Upominki pełne szczęścia idą w świat, cały świat.
I na co dzień, i od święta z aniołami za pan brat,
Upominki pełne szczęścia idą w świat, cały świat."

Pomimo problemów, które wiążą się z pandemią Przedszkole Publiczne Nr 39 i Szkoła Podstawowa nr 19 w Rzeszowie po raz drugi przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Aniołkowe Granie"

Celem  Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

W tym roku organizowaliśmy pomoc dla Domów dla Dzieci: "Mieszko", "Dobrawa i "Bolesław" w Rzeszowie. Dzięki wsparciu Rodziców naszych Wychowanków, na których zawsze można liczyć, oraz pracowników firmy Metall Expres udało nam się zebrać wspaniałe podarunki, które na pewno ucieszyły swoich odbiorców. Dodatkowo Nauczyciele Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 9 za wspólnie zebrane pieniądze kupili dywan do sali zabaw w jednym z domów dziecka.

Niestety z przyczyn pandemicznych przedstawiciele placówki nie mogli wziąć udziału w koncercie oraz osobiście odebrać zebranych podarków, dlatego nagrany został krótki filmik, na którym dzieci zaśpiewały hymn Aniołkowego Grania i pastorałki a prezenty zostały dostarczone przez wychowawczynie przedszkola bezpośrednio do placówki Domów dla Dzieci.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za włączenie się do tej pięknej akcji i żywimy nadzieje ze udział w niej wykształci wśród naszych wychowanków postawy otwartości na niesienie pomocy innym.

01. Aniołkowe granie. Przedszkolaki obok prezentów dla dzieci z domów dziecka.
02. Aniołkowe granie. Dary od dzieci i rodziców z PP 39 i SP 19
03. Aniołkowe granie. Dziewczynki przebrane za aniołki.
04. Aniołkowe granie. Dzieci z grupy III i IV podczas koncertu Aniołkowe Granie
05. Aniołkowe granie. Wejście główne do Centrum Adminstracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Rzeszowie
06. Aniołkowe granie. Dzieci z domu dziecka oglądają koncert przygotowany przez przedszkolaki
07. Aniołkowe granie. Pani dyrektor placówki pokazuje wychowankom nagranie z pozdrowieniami od przedszkolaków z PP 39