9 maja 2022

Konkurs biblioteczny MÓJ ZWIERZAK

Mój zwierzak

Konkurs biblioteczny „Mój zwierzak” został rozstrzygnięty! Jury wyłoniło najlepsze jej zdaniem prace:

Klasy 1-3:

I miejsce ex aequo: Kinga Mandziuk (2a) i Aleksandra Bieda (3a)

II miejsce: Klaudia Mędrygał (3a)

III miejsce: Martyna Dużak (2b)

W klasach młodszych komisja zdecydowała się przyznać także jedno wyróżnienie - dla Natalii Konecznej z klasy 1a.

Klasy 4-8:

I miejsce: Julia Brodzik (5a)

II miejsce: Amalia Correas – Chmiel (4b)

III miejsce ex aequo: Iga Śledzianowska (4b) i Julia Maziarz (5a)

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni wpisami do dziennika elektronicznego, natomiast zdobywców miejsc I – III zapraszamy dodatkowo do biblioteki szkolnej w celu wybrania nagrody książkowej.

Przypominamy także, że nadal trwa w bibliotece akcja „Czytamy na długich przerwach”. Osoby, które regularnie w niej uczestniczą, w nagrodę otrzymują zakładki, kalendarze, mini książki.

Cały czas również toczy się walka o tytuł „Najlepszego czytelnika roku szkolnego 2021/2022”.

Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej! Można w niej nie tylko wypożyczać książki, ale także wyciszyć się i czytać, rozmawiać o literaturze. Uczniowie również mogą uczestniczyć w zabawach, turniejach m. in. „Jeden z dziesięciu” lub „Państwa i miasta” oraz oglądać ciekawe filmy, korzystać z tabletów i doskonalić umiejętności szachowe.