Kwiecień 2021

Muzeum w walizce

Celem projektu edukacyjnego „Muzeum w walizce” realizowanego przez uczniów klas ósmych SP 19 w Rzeszowie było poznawanie historii PRL-u poprzez szukanie rodzinnych pamiątek z tamtego okresu oraz rozmowy z osobami pamiętającymi czasy Polski Ludowej.

Nie ma piękniejszych opowieści niż rodzinne wspomnienia, anegdoty. Ile w nich uczuć, smutków i radości. Są nam szczególnie bliskie, bo dotyczą członków naszych rodzin.

Przekonali się o tym nasi najstarsi uczniowie szukając pamiątek z czasów PRL-u. Okazało się, że jest ich w naszym otoczeniu bardzo dużo, a wspomnienia dziadków, wujków, rodziców to niekończące się historie. Poznawanie przeszłości okazało się świetną zabawą. Udało się odnaleźć wiele przedmiotów wspominanych z dużym sentymentem przez starsze pokolenie, a dla młodszych bardzo ciekawych, chociaż często „dziwnych”.

Wszystkie te „skarby” ósmoklasiści starali się umieścić w walizce, aby stworzyć własne muzeum. Często jednak walizka okazywała się zbyt mała.

Bombki choinkowe
Bombki choinkowe
Dokumenty, banknoty i monety
Dokumenty, banknoty i monety
Muzeum w walizce 1
Muzeum w walizce 1
Muzeum w walizce 2
Muzeum w walizce 2
Muzeum w walizce 3
Muzeum w walizce 3
Muzeum w walizce 4
Muzeum w walizce 4
Muzeum w walizce 5
Muzeum w walizce 5
Rzutnik do wyświetlania bajek
Rzutnik do wyświetlania bajek
Znaczki pocztowe
Znaczki pocztowe
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9