28 września 2020

Jabłko - Samo zdrowie

28 września w naszej szkole odbył się „Dzień Jabłka” – święto , którego celem było zachęcanie uczniów do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi jego postaciami. Na stołówce szkolnej rozdawane były jabłka na deser.

 

jabłka1

 

jablka2

Święto jabłka to okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Ten wyjątkowy owoc, jedzony nawet tylko raz dziennie, potrafi zdziałać cuda. Anglicy mawiają: jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie. Jabłko to bez wątpienia najpopularniejszy owoc w Polsce. Cenimy je za smak i różnorodność, a jest w czym wybierać. N całym świecie istnieje blisko osiem tysięcy odmian jabłek. Dodatkowo, można z nich wyczarować mnóstwo potraw i przetworów.

Nasz kraj jest jednym z największych producentów jabłek na świecie. Rocznie produkujemy prawie dwa i pół miliona tony, co stawia nas na czwartym miejscu w międzynarodowym rankingu producentów jabłek.

Jabłka należą do najmniej kalorycznych spośród owoców. Jedna sztuka do zaledwie około 70 kcal. Jedno jabłko pokrywa 12 procent zapotrzebowania na błonnik pokarmowy oraz 18 procent zapotrzebowania na witaminę C. Nie należy jednak zapominać, że wartość odżywcza jabłek nie jest jednakowa i zależy od odmiany, wielkości oraz od tego, czy są one bardziej lub mniej dojrzałe.

Jabłka to bardzo zdrowe owoce, mają bardzo dużo witamin, soli mineralnej i błonnika. Warto je jeść często, nawet codziennie ze względu na tę zawartość błonnika. Mogą nas uchronić od wielu chorób.

Dzięki wspomnianej już zawartości błonnika, jabłka zmniejszają wchłanianie cholesterolu, a dzięki temu zapobiegają miażdżycy i chronią przed zawałem.

W jedzeniu jabłek ważna jest też skórka. To właśnie pod nią gromadzi się nie tylko znaczna część błonnika, ale także połowa zawartości Witaminy C. Dlatego szczególnie warto jeść je surowe, nieobrane. Najwięcej witaminy C zawierają jabłka dojrzałe. Zachowaj umiar Pomimo wielu zalet, nie należy przesadzać z jedzeniem jabłek. Optymalna ilość spożywanych jabłek to 1-3 dziennie.

Do jedzenia wybieramy jabłka nieuszkodzone, bez obić i wgnieceń. Te uszkodzone szybciej się psują, fermentują i są źródłem toksycznych substancji.

Jabłka możemy jeść na surowo (najzdrowiej ze skórką!), ale nie należy zapominać o sokach i przetworach. Soki też mają dużo właściwości odżywczych. Świetnie sprawdzą się jako dżemy, konfitury czy składniki do ciast i deserów. Na ich bazie powstają kompoty i sałatki owocowe. Mogą być też dodatkiem do dań mięsnych. Smacznego.

jabłka 3 20

jablka 04 20