16października 2019

BohaterON – włącz historię

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu nasza szkoła brała udział w   projekcie „BohaterON – włącz historię”. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

To część ogólnopolskiej akcji, w ramach której Polacy wysyłają kartki do Powstańców Warszawskich. My także wysłaliśmy piękne kartki.

bohateron-19-01
bohateron-19-01
bohateron-19-02
bohateron-19-02
bohateron-19-03
bohateron-19-03
bohateron-19-04
bohateron-19-04
m-bohateron-19-05
m-bohateron-19-05
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5