25 maja 2019

Politechnika młodych odkrywców

 

Dnia 25 maja, odbyły się ostatnie zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej. Po rutynowej kontroli obecności i wręczeniu nam małych upominków przystąpiliśmy do ostatnich zajęć. Temat zajęć ,,Jak wyznaczać temperatury rożnych przemian fazowych” brzmiał raczej jak zajęcia z dużą ilością wyliczeń. Ku naszemu zdziwieniu obliczeń było bardzo mało. Za pomocą specjalnych urządzeń, mierzyliśmy temperaturę różnych przemian fazowych, jak np. krystalizację. Byliśmy w stanie zaobserwować zmiany na ekranie komputera. Przyjrzeliśmy się również specjalnym wykresom i określaliśmy zachodzące reakcje. Jednak nasze zajęcia nie polegały tylko na tego typu rzeczach. Przeprowadzaliśmy doświadczenia z ciekłym azotem. Zabawa ciekłym azotem może być niebezpieczna, w końcu bezproblemowo zamroził on bańki mydlane i białko w jajku. Jednak na ciekłym azocie nie kończyła się nasza zabawa. Przyglądaliśmy się również suchemu lodowi i jego właściwościom.

Mimo, że do samych zajęć podchodziliśmy sceptycznie okazały się one świetną rozrywką. Choć to były ostatnie zajęcia to doświadczenie wyciągnięte z tych zajęć przyda nam się w naszej chemicznej karierze. Sam czas spędzony na politechnice był bardzo owocny. Nie była to tylko okazja, aby się czegoś dowiedzieć ale także okazja do poznania nowych ludzi. Kto wie może w przyszłości będziemy uczyć się na politechnice?

politechnika-mlodych-odkrywcow-ostatnie-zajecia-dyplomy-19-01
politechnika-mlodych-odkrywcow-ostatnie-zajecia-dyplomy-19-01
politechnika-mlodych-odkrywcow-ostatnie-zajecia-dyplomy-19-02
politechnika-mlodych-odkrywcow-ostatnie-zajecia-dyplomy-19-02
politechnika-mlodych-odkrywcow-ostatnie-zajecia-dyplomy-19-03
politechnika-mlodych-odkrywcow-ostatnie-zajecia-dyplomy-19-03
Previous Next Play Pause
1 2 3