10 listopada 2018

Zajęcia Chemiczne na Politechnice Rzeszowskiej

Od tego roku nasza szkoła bierze udział w projekcie unijnym ,,Szkoła młodych chemików”. Tematem pierwszych zajęć na Politechnice były ,,Właściwości fizyczne i chemiczne substancji chemicznych”.

W laboratorium chemicznym Politechniki zobaczyliśmy odczynniki, metale, polimery w najróżniejszych barwach i odcieniach, sprzęt który do tej pory widzieliśmy tylko na filmach, dlatego skoro byliśmy w prawdziwej pracowni, to aby poczuć się jak prawdziwi chemicy potrzebowaliśmy już tylko fartuchów laboratoryjnych i okularów, które od razu włożyliśmy. Na dobry początek z pomocą naszego opiekuna, badaliśmy właściwości substancji.

Zajęcia na politechnice rzeszowskiej minęły nam bardzo szybko, nim się obejrzeliśmy musieliśmy wracać do domów. Jednak wrażenia z warsztatów na pewno pozostaną z nami na długo.