motyw"Sięgamy w przeszłość, by zrozumieć teraźniejszość"

- to hasło pomogło  w zorganizowaniu Izby Regionalnej w naszej szkole.

Uroczyste otwarcie odbyło się 31 maja 2003 roku, przy udziale władz oświatowych, samorządowych, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Dwa lata trwało poszukiwanie i gromadzenie eksponatów. Nasza Izba Regionalna wkomponowana jest w krajobraz szkoły. Jest to ciepła, nastrojowa "izba" tzw. łącznik tradycji z przeszłością, integrujący nasze lokalne środowisko. Eksponaty do tej izby przynosili nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zebrano i zakonserwowano wiele przedmiotów takich jak: sprzęty gospodarcze, ceramikę, dokumenty, fotografie, wyroby rękodzieła, itp.

ir_01

• Wytwory rzemiosła artystycznego
  • Strój regionalny
  • Narzędzia gospodarstwa domowego

Uczniowie naszej szkoły odwiedzając izbę uczą się poszanowania historii, tradycji bez których to wartości nie może istnieć żaden naród. Uczą się szanować teraźniejszość i swoje mienie, bo wszystko to powstało dzięki wytężonej, znojnej pracy minionych pokoleń.

Izba służy nie tylko uczniom naszej szkoły. Odwiedzają ją również uczniowie innych szkół z Rzeszowa i okolic. Staramy się powiększać nasze zbiory o stale ginące pamiątki świadczące o naszej przeszłości. Jesteśmy gotowi na przyjęcie nowych rekwizytów. Jeżeli posiadacie stare, niepotrzebne pamiątki, które gromadzą tylko kurz nie zastanawiajcie się, przynieście je do naszej szkoły. Tutaj znajdą godne miejsce i troskliwą opiekę.