30 kwietnia 2021

Przedszkolna Olimpiada Sportowa

W dniu 30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa. Brały w niej udział dwie najstarsze grupy, które ze względów sanitarno-epidemilogicznych rozegrały konkurencje tylko w swoim, grupowym gronie.

Celem Olimpiady było promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci, podnoszenie samooceny dziecka poprzez udział w rywalizacji sportowej, wdrażanie do aktywnego udziału w zawodach, konkurencjach sportowych oraz integrowanie środowiska przedszkolnego.

Przed przystąpieniem do konkurencji wykonaliśmy krótką rozgrzewkę i złożyliśmy ślubowanie o wykonywaniu wszystkich konkurencji uczciwie i dokładnie. Drużyny rozegrały następujące konkurencje sprawnościowe w formie wyścigów rzędów: bieg slalomem miedzy pachołkami, bieg z przejściem pod przeszkoda, bieg z przejściem w tunelu, rzut woreczkiem do celu i bieg z przewlekaniem szarfy, przejście równoważne po ławeczce, wyścig na filcowym materiale na parkiecie i na ławeczce.

Mimo młodego wieku i braku doświadczenia dzieci bardzo dokładnie i sprawnie wykonywały zadania ruchowe. Dzięki bezpośredniej rywalizacji było wiele emocji, ale również doskonałej zabawy. Co najważniejsze przedszkolaki miały okazję, do niczym nie skrępowanego poruszania się i zaspokojenia swojej największej w ich wieku potrzeby - potrzeby ruchu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Mamy nadzieję, że takie inicjatywy sportowe przyczynią się do wychowania zdrowych, radosnych, pełnych pozytywnej energii dzieci.

01. Odśpiewanie hymnu przez przedszkolaki.
02. Bieg z flagami.
03. Rozgrzewka.
04. Slalom miedzy pachołkami.
05. Przejście wzdłuż ławeczki.
06. Przejście pod przeszkodą.
07. Chłopiec na filcowym materiale.
08. Rzut woreczkiem do celu.
09. Dzieci z grupy IV z dyplomami.
10. Bieg z flagami.
11. Rozgrzewka w kole.
12. Przejście przez tunel.
13. Rzut do celu.
14. Wyścig na filcowym materiale.
15. Grupa III z dyplomami.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15