22 kwietnia 2021

Ekologia nadal w modzie

Dzień Ziemi jak co roku obchodziliśmy z wielką pompą. Dzieci wypowiadały się za pomocą różnych technik i form plastycznych na temat ekologii i ochrony środowiska. Na zajęciach prezentowały swoją wiedzę podczas różnych quizów i konkursów.

Pokaz Mody Ekologicznej to stały element działalności naszego przedszkola w oparciu o współpracę z rodzicami. Jest to szczególna okazja do zaprezentowania pomysłowości i kreatywności połączonej z pomysłem na czyste środowisko przyrodnicze. Stroje naszych przedszkolaków wykonane zostały bowiem z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Pokaz Mody Ekologicznej udowodnił, że możliwości, jakie dają wszelkie odpady i materiały wtórne są nieskończone. Dzieci – modele oraz modelki   odważnie i stanowczym krokiem przy dźwiękach muzyki prezentowały się na wybiegu. Można było podziwiać między innymi: strój ekologiczny wieczorowy, kostium kubański, wiosenne kreacje dla chłopców i dziewczynek, spódnice eko, cheerleaderki, leśne wróżki, królową i króla śmieci, rycerzy, żołnierzy, roboty, wróżki, modnisie, zorro, transformersa, itp. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich przebraniach. Przy wykonaniu kreacji pracowały całe rodziny. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody. Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców placówki.

Oprócz wspaniałej zabawy zwróciliśmy przede wszystkim uwagę na to, jak ważna w naszym życiu jest troska o środowisko. Na zakończenie organizatorki zachęcały dzieci do udziału w imprezie w przyszłym roku.

01. Dzień Ziemi - praca plastyczna
02. Dzieci z dyplomami i medalami PRZYJACIELA ZIEMI