21 kwietnia 2021

"Żywe obrazy"

W nawiązaniu do obchodów Światowego Dnia Sztuki, nasze przedszkole po raz drugi zorganizowało Rodzinny Konkurs Fotograficzny „Żywe Obrazy”.

Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografie żywych obrazów upozowanych przez amatorów, bądź zawodowych aktorów, sprzedawane były w formie pocztówek.

Celem konkursu jest upowszechnianie dzieł malarskich, rozwijanie wrażliwości artystycznej i twórczej wyobraźni. Każdy z uczestników miał wykonać fotografię odtwarzającą jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów malarstwa.

Do konkursu przystąpiło 8 osób, które wykazały się niezwykłą wrażliwością i kreatywnością w tworzeniu swoich interpretacji danego dzieła malarskiego.

Antonina Kaczor - Portret, Salvador Dali

Adrianna Woźniak - Dziewczyna z perłą, Jan Vermeer

Adrianna Woźniak - Kobieta w okularach

Zuzanna i Gabriel Oliwa - Aniołki, Gabriel Santi

Natalia Koneczna - Rozproszenie, William Adolphe Bouguereau

Milena Mandziuk - Dziewczynka gasząca świecę, Stanisław Wyspiański

Nadia Maziarz - Chłopiec w słomkowym kapeluszu, Jan Chrucki

Mikołaj Cyrulik - Śniąc w błękicie, Monika Malinowska

Oczywiście te wspaniałe prace nie powstałyby bez pomocy opiekunów, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomysłowość oraz gratulujemy wspaniałych efektów twórczej pracy.

Ada - "Dziewczyna z perłą" Jan Vermeer
Ada -