14 września 2018

Spotkanie z policjantką

Nasze przedszkole odwiedziła funkcjonariuszka II Komisariatu Policji w Rzeszowie.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu oraz przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu policjanta.

Pani policjantka przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformowała i zademonstrowała dzieciom w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, które jest niezbędne podczas wykonywania pracy. 

Na koniec spotkania najstarsza grupa udała się na najbliższe przejście dla pieszych, gdzie wraz z funkcjonariuszami przypominała sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszce za czas poświęcony  naszym podopiecznym i mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom każdy przedszkolak będzie czuł się bezpieczniejszy.

spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-01
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-02
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-03
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-04
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-05
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-06
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-07
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-08
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-09
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-10
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-11
spotkanie z policjantem-w-przedszkolu-18-12
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12