Pisanki, jajka malowane

 

 

 

 

 

JUŻ WIELKANOC

Święta, Święta Wielkanocne
Jak wesoło, jak radośnie

Już słoneczko mocno grzeje
Miły wiatr wkoło wieje

Rośnie trawa na trawniku
Żółty żonkil w wazoniku

A w koszyczku, na święconce
Jajka równo ułożone

Śliczne, pięknie malowane
Różne wzory wymyślone

Jest baranek z chorągiewką
Żółty kurczaczek ze wstążeczką

I barwinek jest zielony
 W świeże kwiatki ustrojony

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego.  W naszym przedszkolu w  okresie wielkanocnym dużo  miejsca poświęcamy poznawaniu polskich  tradycji ludowych takich jak: malowanie pisanek, wykonanie palm, rozmowy o święceniu pokarmów i spożywaniu ich w wielkanocny poranek.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych nasze przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne , które zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w naszym przedszkolu, gdzie mogła je podziwiać cała społeczność przedszkolna.

 
 
pisanki-jajka-malowane-18-01
pisanki-jajka-malowane-18-02
pisanki-jajka-malowane-18-03
pisanki-jajka-malowane-18-04
pisanki-jajka-malowane-18-05
pisanki-jajka-malowane-18-06
pisanki-jajka-malowane-18-07
pisanki-jajka-malowane-18-08
pisanki-jajka-malowane-18-09
pisanki-jajka-malowane-18-10
pisanki-jajka-malowane-18-11
pisanki-jajka-malowane-18-12
pisanki-jajka-malowane-18-13
pisanki-jajka-malowane-18-14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14