1 marca 2018

W krainie wierszy Jana Brzechwy

Konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym „Wiersze Jana Brzechwy”.
Organizatorami konkursu były Aneta Bojda i Mariola Jacek.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci,  uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Do udziału w konkursie zgłoszono 17 dzieci, z pięciu grup. Każdy uczestnik mógł zaprezentować indywidualnie lub grupowo jeden dowolny utwór.  Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: artykulacja, wyrazistość wymowy, tempo, intonacja, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Dzieci występowały w czterech kategoriach wiekowych: dzieci trzyletnie, dzieci czteroletnie, dzieci pięcioletnie, dzieci sześcioletnie.

Komisja Konkursowa w składzie: Joanna Ferfecka, Edyta Szybisty, Sabina Siuba, Dorota Jawniak postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce:
Aurora Woszczak - gr. I
Iga Filip – gr. V
Filip Gajecki – gr. II
Marlena Ziemlińska – gr. III
Krzysztof Mazur – gr. IV

II miejsce:
Filip Sawicki – gr.I
Jakub Pietraszek – gr. V
Edyta Hołota – gr. V
Kornelia Walewska – gr. V
Aleksandra Chłanda – gr. II
Aleksandra Bieda – gr. III
Jakub Kaniuczak – gr. III
Alicja Sudoł – gr. III

III miejsce
Antoni Rząca – gr. I
Lena  Szylar – gr. II
Jagoda Mróz – gr. IV
Michał Kasprzyk – gr. IV

Za wysiłek, zaangażowanie, ciekawą recytację postanowiono nagrodzić dyplomami i upominkami wszystkich uczestników. Na zakończenie konkursu zostały także wręczone podziękowania dla Nauczycieli za przygotowanie dzieci do konkursu.

w-krainie-brzechwy-18-01
w-krainie-brzechwy-18-02
w-krainie-brzechwy-18-03
w-krainie-brzechwy-18-04
w-krainie-brzechwy-18-05
w-krainie-brzechwy-18-06
w-krainie-brzechwy-18-07
w-krainie-brzechwy-18-08
w-krainie-brzechwy-18-09
w-krainie-brzechwy-18-10
w-krainie-brzechwy-18-11
w-krainie-brzechwy-18-12
w-krainie-brzechwy-18-13
w-krainie-brzechwy-18-14
w-krainie-brzechwy-18-15
w-krainie-brzechwy-18-16
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16