31 stycznia 2017

Mateusz bohaterem!

Podczas szczególnego apelu wychowawczego uhonorowany został uczeń klasy 5b - Mateusz Król za bohaterski czyn. Uratował On życie tonącemu w Wisłoku mężczyźnie. Od Pana dyrektora otrzymał dyplomy z gratulacjami dla siebie oraz swojej Mamy. Wszyscy uczniowie oraz nauczycieli naszej szkoły podziwiają odwagę Mateusza i gratulują mu.

Oto relacja Mateusza:
"Wyszedłem z psem nad Wisłok na spacer. Usłyszałem człowieka wołającego - "ratunku! pomocy!". Wołał mężczyzna, który był po ramiona zanurzony w wodzie i trzymał się krawędzi lodu. Nie mógł sam się wydostać. Próbowal ratować swojego psa, który wybiegł na lód. Poprosiłem wędkarza, który znajdował się obok o wędkę. Podałem tę wędkę szerszym końcem tonącemu. Pan się wyczołgał. W tym czasie inny pan zadzwonił po pogotowie. Uratowany człowiek szybko otrzymał pomoc medyczną i został odwieziony do szpitala."

Pan Dyrektor otrzymał również list gratulacyjny od Wiceprezydenta Rzeszowa Pana Stanisława Sienki

list od wiceprezydenta

O Mateuszu głośno mówiono w telewizji, prasie oraz Internecie. Od Prezydenta Rzeszowa otrzymał nagrodę 1500 zł. Policjanci przyznali mu certyfikat "Zasłużony dla policji".